Гідроізоляція

Основною відмінністю плоскої покрівлі від скатної є невеликий ухил її скатів. Мінімально допустимий кут разуклонкой повинен становити 3°. Тобто, в будь-якому випадку навіть на плоскій покрівлі ухил повинен бути. Його організовують для швидкого та ефективного відводу води з даху. Вода відводиться як через зовнішню, так і через внутрішню воронку водостоку. Зовнішня це та, яка знаходиться навколо будівлі, внутрішня збирає воду в ендовах (внутрішніх кутах даху).

Стандартний пиріг плоскої покрівлі на житловому приміщенні може виглядати наступним чином:

верхній шар гідроізоляції (з посипанням);
нижній шар гідроізоляції;
бітумний праймер;
разуклонка з армованої цементно-піщаної стяжки;
утеплювач (верхній шар);
утеплювач (нижній шар);
пароізоляція;
перекриття.
Дана система покрівельного пирога може бути модифікована і це не є єдиним рішенням по виконанню плоскої покрівлі.

Основою може служити не тільки монолітне перекриття. Це можуть бути плити перекриття або несучий профнастил.

Пароізоляція може служити як пароізоляційна плівка (паробар'єр), так і бітумні рулонні матеріали, представлені в даному розділі (вони більш переважніші). Але слід розуміти, що при утепленій покрівлі, незалежно від типу утеплювача, парізоляцію під утеплювач слід укладати в будь-якому випадку. В іншому випадку, в товщі утеплювача буде збиратися конденсат, і викликати потьоки води зі стелі в холодну пору року.

У якості утеплювача можуть застосовуватися матеріали з високою щільністю і малим коефіцієнтом деформації (стиснення) при навантаженні. Тобто, м'які утеплювачі, які в основному застосовуються в скатній покрівлі, для плоскої покрівлі використовувати не можна. На сьогоднішній день найпоширенішим матеріалом для утеплення плоскої покрівлі є базальтова вата високої щільності - 100 кг/м3 і більше. Її зручно монтувати, вона має хороші теплоізоляційні властивості і, найголовніше, вона абсолютно негорюча (група горючості НГ). У деяких випадках допускається використання екструдованого пінополістиролу за умови, що він лежить на бетонному перекритті. Якщо в якості підстави даху лежить профнастил, то нижній шар утеплювача повинен бути з негорючого матеріалу (напр. базальтова вата). Сам пінополістирол повинен відповідати групі горючості Г1 (слабогорючий, самозатухаючий). Робиться це для здешевлення покрівельного пирога, так як екструдований пінополістирол дешевше базальтового утеплювача високої щільності.

Разуклонку для відводу води на плоскій поверхні даху найкраще робити з керамзитобетону. Це відносно легкий і теплий матеріал. Його можна розташувати як під, так і над шаром утеплювача. При розташуванні утеплювача під разуклонкой слід врахувати його характеристики на стиск. Кут нахилу поверхні повинен бути не менше 3°. Це дозволить швидко відводити воду з даху, не даючи їй можливості замерзнути в зимовий період і привести до пошкоджень верхнього гідроізоляційного шару (що, у свою чергу, вплине на цілісність всього покрівельного пирога).

Наплавляти руберойд найзручніше на гладку рівну тверду поверхню. Ідеальним рішенням буде цементно-піщана стяжка. Вона повинна бути обов'язково з армуванням. Неармована стяжка на утеплювачі рано чи пізно потріскається, через що з великою ймовірністю порушиться цілісність наплавляемого гідроізоляційного килима. Допускається так само використання азбестового гладкого шиферу, покладеного в два шари з розбігом швів і закріплених між собою.

Як правило, гідроізоляційний килим складається з двох шарів «євроруберойду» (єврорубероїдом прийнято називати рулонні бітумні або бітумно-полімерні наплавлення). Два шари використовують для надійності гідроізоляції. Досягається вона способом особливого позиціонування смуг євроруберойду. Його укладають так, що верхній шар перекриває шов підкладкового (нижнього) шару, зводячи тим самим до мінімуму можливість затікання води через неякісно прогрітий, негерметичний шов нижнього шару.

Перед наплавленням нижнього шару руберойду на цементно-піщану стяжку, поверхню розкривають бітумним праймером (витрата близько 300 г/м 2). Його завдання зв'язати пил, цементне молочко і дрібні частинки на поверхні для гарної адгезії бітуму зі стяжкою.

Нижній шар наплавляемого євроруберойду з двох сторін покритий легкосплавляемой плівкою, роль якої запобігти склеювання матеріалу в рулоні. Верхній шар з нижньої сторони покритою плівкою, а з верху дрібнозернистим посипанням. Її роль захищати бітумний матеріал від дії ультрафіолетових променів. Без посипання термін служби євроруберойду під сонцем на порядок скорочується. По цьому, не допускається використання підкладки в якості верхнього. Верхній шар завжди повинен бути із захисною посипкою.

У нас ви можете купити матеріали для плоскої покрівлі .

Лютий 20, 2019

Ми зателефонуем вам!